Oferujemy ALBY oraz SUKIENKI KOMUNIJNE firmy IMPRESSJA - Sezon 2020 Telefon w sprawie ALB i SUKIENEK KOMUNIJNYCH 693383422 Serdecznie zapraszamy :)
ZASTANAWIASZ SIĘ ILE KOSZTUJE W PRZYBLIŻENIU ORGANIZACJA UROCZYSTOŚCI KOMUNII ŚWIĘTEJ ? MAMY ODPOWIEDZI. 1
ILE KOSZTUJE W PRZYBLIŻENIU ORGANIZACJA UROCZYSTOŚCI KOMUNII ŚW.

 

W każdym roku to miesiąc kwiecień , maj lub czasem również czerwiec jest chyba najbardziej obciążony i niestety nie ma na to rady. W skromnym domowym budżecie pojawiają się spore wydatki osobom które przygotowują się do Komunii Św. Porównywalne są one tylko z wydatkami świąt wigilijnych połączonych z celebrowaniem nowego roku.

Trzeba zdecydowanie zarezerwować pieniądze na odzież dla dzieci i siebie, lub na wizyty w rodzinie lub u znajomych. A to dopiero wierzchołek góry wydatków która jest niewidoczna na początku gołym okiem.

W pierwszym przypadku trzeba mieć pieniądze na zorganizowanie uroczystości na swoje potrzeby  natomiast w  drugim , na prezent który nie rzadko nie jest zwykła tabliczką czekolady.

Lub , co nie nie jest rzadkością w naszych rodzinach kombinację tych dwóch rzeczy! Prawda?

Komunia Św. poza duchowym przeżyciem to także stronę z wydatkami nawet jeżeli ktoś mniej zaangażowany w materialne podejście zmierza się niestety z tym wydarzeniem , bądź co bądź nietuzinkowym w szczególności w naszym kraju.

Dla większości rodziców jak również dla gości Komunia Św. dotyczy szczególnie dużej liczby Polaków.

Czasem do komunii przystąpią bowiem podwójne roczniki. W tym wypadku część dzieci urodzonych  w czasie do których maja zastosowanie przepisy o zmianie sposobu edukacji w naszym kraju i są powiązane na przykład  z tym że poszły do I klasy szkoły podstawowej jako 7-latki.

Rocznik 6-latków natomiast, który i tak już obowiązkowo rozpoczął naukę w szkole jest również w tym samym roku przygotowywany do tej wyniosłej uroczystości , dlatego może być czasem całkiem ciekawie z naszym budżetem.

Ile z tego budżetu domowego na przygotowania , a ile na prezenty i dodając jeszcze zakłopotanie co i ile wydać na owy prezent , jest sprawą drugorzędną , natomiast nie znowu taką prostą jak by się zwyczajnie wydawało?

Uroczystość jak wiadomo wiąże się z ogromnymi kosztami przygotowania zwyczajnie przyjęcia i wydatkami na takie sprawy jak odzież dziecięca i dla dorosłych , rajstopy dziecięce dla dziewczynek jak również dla kobiet też są potrzebne a wiadomo że jedna para nie wystarcza , gdyż znając realia tak łatwo to nie ma :)

Jako że nasz sklep PANDA z Czerska oferuje odzież dla dzieci na uroczystości związane z Komunią Świętą , przyjmujemy zamówienia na ALBY oraz SUKIENKI KOMUNIJNE szyte na konkretny wymiar , po pobraniu wymiarów dziecka na miejscu w naszym sklepie - KOŚCIUSZKI 9A - Serdecznie zapraszamy.

Szyje je dla nas firma zewnętrzna z wieloletnią tradycją a katalogi i cenniki są dostępne na miejscu u nas.

Telefon bezpośredni - Dzwoń 693383422 - W razie nie odbierania - Wyślij SMS - Oddzwonimy.

Sprzedajemy też niektóre modele SUKIENEK KOMUNIJNYCH jak to się mówi z wieszaka jeżeli pasują na konkretne dziecko. Dodatkowo oferujemy marynarki , spodnie oraz inne rzeczy potrzebne w związku z tą uroczystością.

Dlatego też możemy oprzeć się na konkretnych liczbach w niektórych sprawach ponieważ występują one w naszym sklepie i na bieżąco jesteśmy w temacie już od kilku ładnych lat oraz mamy zadowolonych klientów.

Mieliśmy również 2 własne uroczystości , więc temat organizacji nie jest nam obcy a racze bardzo klarowny.

Dysponujemy również HELEM do napełniania balonów jak również same balony okazjonalne i nie tylko.USŁUGA - Napełnianie balonów HELEM oraz sprzedaż balonów okazjonalnych

Dlatego z miłą chęcią podzielimy się wiedzą na odpowiednim poziomie merytorycznym z klientami.

Długa lista niezbędnych rzeczy związanych z całą oprawą może zaskoczyć. Można powoli zacząć wymieniać , medalik, modlitewnik, świecę oraz pamiątkowe zdjęcie to tylko drobiazgi uściślając i koszty dopiero rozpędzają się.

W niektórych parafiach rodzice uiszczają dla przykładu składkę, za którą kościół kupuje dzieciom jednolite stroje dla wszystkich aby zachować pewne ograniczenia w wyolbrzymianiu nacisku na odzież (garnitury, alby lub suknie) ale też aby ujednolicić rekwizyty i kwiaty do świątyni.

W parafiach które podejmują takie działania, czasami jest trochę taniej jeżeli chodzi głównie o odzież dziecięcą.  Organizacja natomiast wszystkich zakupów spada i tak na barki opiekunów gdyż to oni zajmują się większością.

Wydatki nie omijają też pozostałych członków rodziny która nie chce odcinać się od wyniosłej uroczystości , chociaż jak wiadomo nie każdy patrzy na tę sprawę dokładnie tak samo jak zakłopotany rodzić lub dziadkowie.

Do tradycji przecież należy obdarowywanie dzieci atrakcyjnymi i nierzadko kosztownymi prezentami co w dzisiejszych czasach ociera się o drobne wariactwo jeżeli wolno użyć nam takiej formy podkreślenia tego faktu.

Skumulowane koszty związane z pierwszą komunią mogą porządnie uderzyć po kieszeni nawet zamożne rodziny , gdyż jak wiadomo z większego dzbanka więcej da się wylać - Czytaj wydać :)

Skupmy się na roku 2020 - Ile na ubranie i wyprawkę , oczywiście ceny w przybliżeniu jak wiadomo.

Ceny jak wiadomo w zależności od miejsc zakupu ubrań, strojów oraz akcesoriów , jak również dodatków komunijnych są bardzo zróżnicowane. W zależności od ustaleń z  indywidualną parafią która ma jednak wpływ na to , chłopcy mają do wyboru trzy stroje:

Alby , komże lub garnitury.

Albę, która jest odpowiednia czasem ale nie zawsze dla obu płci, można kupić już od 120 zł ale nie wszędzie, są oczywiście mówiąc kolokwialnie bez zaskoczenia dostępne także znacznie droższe, które kosztują nawet powyżej 200 zł.

Komża kosztuje również około 120 zł. W obu przypadkach i tak trzeba dokupić jeszcze spodnie, co oznacza dodatkowo ok. 50 - 100 zł. jak i więcej w sklepach bardziej ekskluzywnych.

Garnitur najtańszy oscyluje ok 200 złotych , ale pamiętajmy że droższe potrafią kosztować 3x tyle i więcej też nawiązując do ekskluzywnego modelu zakupu.

Na tym niestety wydatki się jeszcze nie kończą:

Potrzebna jest koszula za około 50 zł i więcej jak wiadomo ponieważ bez problemu można znaleźć oferty z 99 złotych i jeszcze opatrzone słowem PROMOCJA które nie rzadko nie ma z tym nic wspólnego jak wiadomo :)

Muszka za 10 zł minimum pewnie ale bardziej wyrafinowana trzeba liczyć x3 jak wiadomo.

No i buty dajmy na to od 80 zł wzwyż a mówimy tu o tych dla chłopców , jak i dziewczynek.

Co się jednak tyczy dziewczynek , to wydatki na buty są zbliżone jak dla chłopców , natomiast na sukienkę komunijną już takie proporcjonalne nie są , ponieważ trzeba przeznaczyć około 250 zł i to raczej w najtańszej wersji ale za to całkiem ładnej i z całą pewnością można powiedzieć iż w zupełności wystarczy na tę doniosłą uroczystość nawet wymagającym ale zachowującym zimną krew w wydatkach rodzicom.

Jedno co tylko trzeba dodać iż te minimum 250 złotych na sukienkę to niestety nie cały koszt stroju dziewczynki.

Jeżeli mamy krótki rękawek w sukience , dodatkowo wymagane jest nie tylko ze względu na pogodę ale i na wymogi kościelne właśnie bolerko aby zakrywało bardziej lub ogrzało w chłodniejsze dni.

Koszt takiego bolerka lekko można ocenić na 50 minimum ale większości ciekawych oscyluje około 100 złotych i więcej wracając do tych ekskluzywnych sklepów.

Dziewczęce wydatki są szersze i potrzebuje ona jeszcze chociażby wianka , które zaczynają się od 50 zł ale kończą nie rzadko na 150 złotych , jeżeli chcemy widzieć to inaczej niż większość rodziców.

Oprócz tego torebki są raczej koniecznością , nie tak groźne cenowo ale 20 zł to raczej minimum , a 50  to tez wcale nie maximum , tak dla otrzymania pełnego obrazu tylko w tej kwestii.

Niektórzy z rodziców lub opiekunów , posyłają również swoje pociechy do fryzjera, gdzie specjalne i odświętne uczesanie może kosztować nawet do 100 zł.

Różaniec i książeczka a do tego świeca to łącznie kolejne ale raczej minimum 50 zł i więcej jak wiadomo.

Często trzeba też zapłacić za pamiątkowe zdjęcie , tu ceny są bardzo zróżnicowane i zależą od fotografa.

Z reguły jest to wydatek w granicach od 20 - 30 zł ale mówimy tu raczej o 1 -3 maksymalnie.

Podsumowując:

Koszt przygotowania dziewczynki do pierwszej komunii świętej to w wersji minimum wydatek w granicach 500 zł.

Nieco taniej można ubrać chłopca, choć i tu trzeba liczyć się z kosztami na poziomie około 400 zł.

Sama Komunia Święta w kościele i odzież dla dzieci to dopiero początek wydatków.

Po uroczystości kościelnej z reguły u większości odbywa się mniejsze lub większe przyjęcie komunijne , a tu jak wiadomo " Czym chata bogata " wcale nie jest sloganem :) 

Rodzice dzieci przystępujących do komunii mają coraz bardziej utrudnione zadanie , jeśli chcą zorganizować przyjęcie poza domem.

W wielu miastach i szczególnie w najbardziej atrakcyjnych lokalizacjach rezerwacje trzeba często dokonywać nie z rocznym, ale nawet z dwuletnim i większym wyprzedzeniem , ponieważ coraz więcej rodzin decyduje się na przenoszenie uroczystości do wszelkiego rodzaju restauracji czy lokali.

Z racji dużego popytu na sale odpowiednie na komunijne przyjęcia, standardowo właściciele oczekują od rodziców zaliczki na poczet rezerwacji ale dopiero na jakiś czas przed przyjęciem w zależności od atrakcyjności miejsca.

Bywa to kłopotliwe czasami, jeśli z dłuższym wyprzedzeniem rezerwujemy a tak naprawdę nie wiadomo dokładnie w którą niedzielę maja lub czerwca nasza pociecha przystąpi do sakramentu.

Zasady rezerwacji są zazwyczaj sztywne ale podstawa to właściwa rozmowa z odpowiedzialnymi osobami za ten właśnie lokal. Czasem natomiast wpłacona zaliczka przepada, kiedy konieczna jest zmiana terminu a lokal nie ma zastępstwa na ten termin.

W bardziej wyrafinowanych restauracjach samo wynajęcie sali to wydatek od 500 zł wzwyż a do tego dopiero dochodzą koszty samego posiłku i obsługi , chociaż niektóre firmy mają to wkalkulowane w cenę gotowych posiłków.

Uzależnione są one od wybranego przez klienta menu co też potrafi przyprawić o zawrót głowy.

Z reguły, w większym mieście, stawki wynoszą ok 100 - 150 zł za osobę.

Przy skromniejszym menu można oczywiście znaleźć ofertę za niższą cenę ale nic za darmo nie ma.

Jeśli założymy, że w komunijnej imprezie bierze udział ok 15 - 20 gości, koszt organizacji przyjęcia może stanowić wydatek nawet w granicach 3 000 złotych i znacznie więcej.

Do tego trzeba doliczyć tort od 30 i nawet 100 zł za 1 kg i ewentualnie alkohol, jeśli rodzina decyduje się go spożywać.

Czasem do tych wydatków dochodzi cena wystroju sali oddzielnie , w zależności od miejsca , a niekiedy jest wliczona w dania , natomiast przygotowanie odpowiedniej oprawy nawet we własnym domu idzie w koszy rzędu od 100 złotych wzwyż - Prawda :) 

Zdecydowanie tańszym rozwiązaniem jest oczywiście organizacja przyjęcia w domu i w takim scenariuszu najlepsze jest to że unikamy dodatkowo stresu związanego z nieznanym terminem komunii i problemów z wcześniejszą rezerwacją co jest czasem nie do przecenienia.

Zaproszenie gości do siebie wcale nie musi oznaczać samodzielnego przygotowania przyjęcia , ponieważ w większości miast bez problemu znaleźć można ofertę profesjonalnej firmy cateringowej przygotowaną specjalnie na taką okazję.

Cena cateringu jest uzależniona nie tylko od menu, ale od tego czy klient zdecyduje się korzystać z zastawy dostarczonej przez zewnętrzną firmę oraz od tego czy na przyjęciu ma być zapewniona obsługa kelnerska.

Koszt w takim wypadku z cateringiem na jaki trzeba być przygotowanym jest w granicach 100 zł od osoby.

Odrębną kwestię stanowią prezenty stanowiące pamiątkę komunijną.

Według danych z porównywarki Ceneo, pytani o optymalny koszt okolicznościowego podarunku Polacy wskazywali najczęściej kwoty w przedziale 500 zł - 1 000 zł Jeśli chodzi o upominek od bliskiej rodziny. Tylko co dziesiąty Polak uważa, że bliscy powinni wydać nawet 2 000 zł.

Przez dziesiątki lat w Polsce najmodniejszym prezentem na komunię był rower. Od popularnych składaków Wigry 3 i Rometów w latach 70-tych, przez BMXy w latach 80 i rowery górskie, trekkingowe i cross w latach 90-tych.

Można śmiało powiedzieć że praktycznie nie było przyjęcia komunijnego, na którym bohater uroczystości nie otrzymałby jednego z takich jednośladów. Dziś natomiast , coraz częściej dzieci dostają sprzęt elektroniczny , taki jak tablety, komputery, smartfony, konsole do gier czy czytniki e-booków.

Nie bez kozery z początkiem kwietnia atrakcyjne cenowo smartfony popularnej chińskiej marki trafiły do jednej z dużych sieci handlowych.

Cena telefonu czy tabletu to wydatek od 300 zł wzwyż. Za laptop trzeba zapłacić co najmniej 1 000 zł.

Natomiast klasyczny prezent  jakim jest rower, to wydatek rzędu co najmniej 500 - 1500 zł.

Prezent powinien być przede wszystkim pamiątką przyjęcia sakramentu świętego. Taką funkcję pełnić będzie dla przykładu złoty medalik.

Można też korzystając z tej okazji założyć dla dziecka lokatę w banku, na którą pieniądze z myślą o jego przyszłości będą wpłacać rodzice, dziadkowie, chrzestni i inni członkowie rodziny. W ten sposób jednocześnie dajemy dziecku ważną lekcję rozwagi w zarządzaniu finansami osobistymi , ale to oczywiście wersja dla tych którzy szukają alternatywy.

Podsumujmy:

Nawet jeśli decydujemy się na niezbędne elementy wyprawki, przyjęcie organizujemy w domu i nie szalejemy z prezentami, koszty związane z pierwszą komunią świętą to ok 2 000 - 3 000 złotych jest niezbędnym minimum.

Jeśli nie chcemy narazić bieżącego budżetu na zbyt duży szok, do takiego wydatku trzeba się przygotować z wyprzedzeniem i rozważnie planować wydatki na jakiś czas przed wskazaną uroczystością.

Dobrym pomysłem będzie założenie odpowiednio wcześniej odrębnego konta oszczędnościowego i wpłacanie tam nadwyżek finansowych z myślą o wydatkach komunijnych.

Najlepszym momentem na taką decyzję jest już nawet moment pójścia dziecka do szkoły co wydaje się wcześnie ale nie takie znowu dziwne, ponieważ sporo wydatków mamy niespodziewanych w ciągu każdego roku.

Po około 30 miesiącach jakie upłyną od pierwszego dnia w podstawówce do maja kiedy nasze dziecko przystąpi do komunii można spokojnie oszczędzając zgromadzić odpowiednią kwotę , odkładając na ten cel 100 zł miesięcznie.

Na wyprawce będzie nam trudno oszczędzić, gdyż zazwyczaj parafie będą stawiały dzieciom określone wymagania , jeśli chodzi o strój i akcesoria, na pewno można szukać oszczędności w pozostałych wydatkach związanych z tą uroczystością.

Zacznijmy od początku , czyli od przyjęcia - Impreza komunijna to nie wesele , i od takiej wersji powinniśmy zacząć kalkulację wszystkich kosztów.

Szczegółowo określić liczbę gości i ograniczyć do najbliższej rodziny aby nie obciążać zbytnio skromnego budżetu , jeżeli takim dysponujemy. Każdy powinien dopasować go do swoich realnych możliwości.

Można to znacząco ułatwić przygotowaniem przyjęcia we własnym domu.

Największe możliwości oszczędności daje wybór prezentów.

Wielu pedagogów i duchownych przestrzega, aby uczyć dzieci, że sakrament pierwszej komunii świętej ma przede wszystkim wymiar religijny, a nie materialny i tego powinniśmy się trzymać.

Takiemu postrzeganiu zdecydowanie nie pomaga obdarowanie młodego człowieka najnowszym i często kosztownym smartfonem  lub laptopem wyposażonym w najnowsze zdobycze techniki, quadem czy nawet sztabką złota i to jeszcze nie najmniejszą :) 

Kończąc ten całkiem spory artykuł na naszym blogu mamy nadzieję że spodobał się i pomoże w podjęciu wielu decyzji w związku z tą coroczną przecież uroczystością jaką jest Komunia Święta.

Nie mogliśmy zamknąć tego w kilku zdaniach gdyż temat jest obszerny.

Dziękujemy wszystkim za doczytanie do końca oraz podzielenie się opiniami z nami i naszymi czytelnikami oraz klientami - Warto też zbierać punkty za komentowanie.

PAMIĘTAJ:

MUSISZ BYĆ ZAREJESTROWANY  LUB ZALOGOWANY ABY DODAĆ KOMENTARZ -

Możesz to zrobić w 1 minutę TUTAJ :)  

Logowanie TUTAJ :) 

Bardzo będzie nam miło usłyszeć poszczególne uwagi i sugestie mając nadzieję iż nasz tekst jak i komentarze będą ciekawą lekcją dla osób mniej zorientowanych w temacie.

Serdecznie pozdrawiamy - Załoga sklepu dziecięcego PANDA z Czerska www.PANDA-CZERSK.PL

 ALBY i SUKIENKI KOMUNIJNE w sklepie dziecięcym PANDA z Czerska

Pliki (1)

Komentarze do wpisu (1)

16 lutego 2020

Warto wiedzieć na ile trzeba się przygotować. Faktycznie sporo tego.

Chmura tagów
TWÓJ KOSZYK
MASZ JESZCZE WOLNE MIEJSCE

produktów: 0

wartość: 0,00 zł

przejdź do koszyka

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
NEWSLETTER - Zapisz się :-)
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach od nas cały czas :-)
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl